20.12.2010

Spotkanie z poezją Joanny Alicji Górki w interpretacji uczniów klas 1c i 2b

oraz pokaz fotagrafii kwiatów

w XXVIII L.O. im. Jana Kochanowskiego w Warszawie

 

Czytelnia, godz. 13. 45
Joanna Alicja Górka (tekst) & Andrzej Szczepanowski (zdjęcia)

 

Alicja GórkaLO Kochanowski


 

12.12.2010


Recital Edyty Geppert w teatrze Rampa

Teatr piosenki... zarys sylwetki w smudze ciepłego światła… i znany nam wszystkim niepowtarzalny głos… i niezwykła siła interpretacji, oddziaływania na słuchaczy… i… Można wiele mnożyć określeń, a tak naprawdę najważniejsze jest stać się uczestnikiem koncertu, zatopić się w jego magii. Edyta Geppert śpiewała jedynie przy akompaniamencie fortepianu, na którym grał Krzysztof Herdzin. Niektórym utworom towarzyszył delikatny dźwięk trąbki Jerzego Szareckiego. A na widowni tłumy ludzi, także przyjezdnych z odległych miast specjalnie na tą okazję. Po koncercie chwile z publicznością, już gwiazdkowe życzenia i nastroje co uwieczniły na zdjęciach Eleni i Katarzyna Michalczyk.


 

11.12.2010

Premiera spektaklu EXIT8 godz.19.00

Teatrze Praga,  ul. Otwocka 14 ,Warszawa

 

Kolejne spektakle 12, 13, 14 grudnia godz. 19.00

Scenariusz : Edi Pyrek, Jerzy Lach
Reżyseria/ opracowanie muzyczne : Jerzy Lach
Choreografia : Anka Jankowska, Iza Chlewińska
Scenografia : Jerzy Lach, Małgorzata Gałaś 
Kostiumy : Małgorzata Gałaś 
Występuja : Adam Krawczyk , Małgorzata Pieńkowska, Anna Kerth, Urszula Nawrot, Krzysztof Franieczek, Paweł Tucholski, Filip Szatarski, Agnieszka Kosmala, Katarzyna Kosmala, Albert Lach, Ewa Jędraszko , Asia Pyrek 

Małgosiu trzymam kciuki za wyczekiwany powrót na deski teatru.

Pieńkowska Małogorzata Pieńkowska

Sztuka Exit 8 to satyryczna opowieść o prężnym trzydziestodwuletnim marketingowcu, który manipulując z racji zawodu, zostaje sam zmanipulowany. Uświadomienie sobie tej prawdy, pozwoli mu zmienić życie. Temat niezwykle aktualny, dotyczący nas wszystkich, nie tylko marketingowego środowiska, bowiem codziennie manipulujemy i manipulacji podlegamy.

Postać wykreowana przez Małgorzatę Pieńkowską przykuwa uwagę widza i na długo zostaje w pamięci. Rozświetliła wręcz scenę swoim talentem, kunsztem, a także świeżością i precyzją wyrazu. Taniec, tak precyzyjny a zarazem spontaniczny, połączyła z monologiem wręcz wyśpiewanym. Dialogi czy po prostu samo istnienie na scenie było tym najlepszym aktorstwem.

Warto wspomnieć o rolach Adama Krawczyka, Pawła Tucholskiego,Anny Kerth i dobrej muzyce dopełniającej całości.

reklamujemy swoje działania w ramach  solidarności artystów


 

27.10.2010


Konferencja Metodyczna

dla nauczycieli bibliotekarzy szkolnych

Sala Konferencyjna PBW im. KEN w Warszawie ul. Gocławska 4


Temat konferencji :Nauczyciel bibliotekarz twórcą i animatorem twórczości młodzieżowej.

Joanna Alicja Górka wystąpiła prezentując własny dorobek twórczy oraz osiągnięcia w zakresie animacji twórczości młodzieżowej.

górka

Łączę podziękowania dla Marioli Pryzwan za zaproszenie do udziału w konferencji oraz pracownikom PBW za wspaniale zorganizowane spotkanie.


24-25.10.2010

godz.19.00

Dom Kultury Śródmieście Smolna 9 ,Warszawa

Recital "Madame"-piosenki francuskiej w wykonaniu Ewy Kabsy

 

 

kabsa

 

Recital „Madame” to podróż po świecie, który powoli odchodzi w przeszłość. Piosenki Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jacquesa Brela, Juliette Greco, Serga Reggianiego, choć prowadzą w świat zapomniany, w niejednym z nas obudzą lekko zagłuszoną, ale wciąż żywą nutkę nostalgii za wrażliwą melodią i sensownym tekstem pięknej piosenki.

Wyst.: Ewa Kabsa (śpiew), Krzysztof Baranowski (fortepian, instrumenty klawiszowe), Roman Rydz (akordeon), Paweł Grzesiuk (gitara basowa), Radosław Winczewski (instrumenty perkusyjne)

Rozmowy po koncercie...

kabsa kabsa

kabsa kabsa

kabsa kabsa

 

reklamujemy swoje działania w ramach  solidarności artystów


8. 10. 2010

W XXVIII L.O. im. Jana Kochanowskiego w Warszawie

Joanna Alicja Górka poprowadziła kolejne spotkanie w ramach Warszawskiej Jesieni Poezji.

W tym roku gościem był Waldemar Michalski -współredaktor kwartalnika literackiego "Akcent". Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Debiutował w 1957 roku jako publicysta cyklem reportaży z podróży do Lwowa i na Wołyń. Autor kilkunastu książek poetyckich i eseistycznych. W 2002 roku opublikował antologię "Pięć wieków poezji o Lublinie". Wielokrotnie nagradzany za pracę literacką i społeczną.

kochanowski kochanowski


 

24.09.2010

godz.15.30

Klub Oleander,Warszawa

„Nostalgia” (kolaż słowno-muzyczny)
wyst.: Justyna Olek (śpiew), Joanna Alicja Górka (poezja)

nostalgia oleander

oleander górka

gorka oleander

górka oleander27.06.2010

Millennium Plaza, Warszawa

Promocja Antologii Poezji Wietnamskiej- gościnnie.30.05.2010

Dom Kultury Sr�dmieście, Smolna 9, Warszawa

Promocja tomiku" Twarze sl�w". Wiersze czytała Małgorzata Pieńkowska oraz autorka Joanna Alicja G�rka. Zaśpiewała Ewa Kabsa oraz Justyna Olek. Poezje francuską przeczytał Damian Ziarkiewicz. Całość prowadził redaktor naczelny wydawnictwa Nowy Świat Kamil Witkowski.13.05.2010

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Targi Książki w stoisku wydawnictwa Nowy Świat - podpisywanie tomiku " Twarze sł�w" .

 

Joanna Alicja Gorka Pałac Kultury i Nauki


 

Zamieszczone zdjęcia w tym dziale są autorstwa Joanny Alicji Górkidalej ...............................................................................................................................................................................................................................dalej